Heel Holland Zoekt
terug naar overzicht
Van 24 april 2026 tot 31 oktober 2026
Mediamuseum Beeld & Geluid Media Park Boulevard 1
Hilversum
-
10:00 tot 17:00 uur
Klik hier voor de website
Stap in de wereld van televisie en laat je verrassen door bijzondere vondsten uit de nationale zoektocht Heel Holland Zoekt. In deze tijdelijke tentoonstelling zie je een selectie van tv-schatten die recent zijn opgedoken en nu een nieuw podium krijgen. Tijdens de zoektocht kwamen de meest uiteenlopende items boven water. Denk aan het zwaard uit de serie Floris, de hoge hoed van de Dikke Deur uit Pipo de Clown en de stemdoos van Expeditie Robinson.
Ook doken er originele draaiboeken op van Ja Zuster, Nee Zuster en Oebele, ne… Lees verder Stap in de wereld van televisie en laat je verrassen door bijzondere vondsten uit de nationale zoektocht Heel Holland Zoekt. In deze tijdelijke tentoonstelling zie je een selectie van tv-schatten die recent zijn opgedoken en nu een nieuw podium krijgen. Tijdens de zoektocht kwamen de meest uiteenlopende items boven water. Denk aan het zwaard uit de serie Floris, de hoge hoed van de Dikke Deur uit Pipo de Clown en de stemdoos van Expeditie Robinson.
Ook doken er originele draaiboeken op van Ja Zuster, Nee Zuster en Oebele, net als bekende objecten zoals Lingo-ballen en een robot uit Robot Wars. Welke vondsten je precies in de tentoonstelling tegenkomt, blijft een verrassing. Naast deze tastbare objecten is er ook bijzonder beeldmateriaal teruggevonden. Zo zijn er opnames van het NOS Jeugdjournaal uit de beginjaren veiliggesteld.
Een deel van dit materiaal is later ook online te bekijken via De Schatkamer, waar je zelf verder kunt duiken in het rijke televisiearchief. Laat je meenemen langs herkenbare momenten en verborgen verhalen uit de Nederlandse tv-geschiedenis. Lees minder
Herinnering
Stuur mij een herinnering een week voordat dit evenement plaatsvindt:
De leukste uitjes met kinderen in de Betuwe
De Betuwe ligt precies tussen onze drie regio’s Utrecht, Nijmegen en Den Bosch in. Het leuke aan de Betuwe is de veelzijdigheid. Zoals de historische plaatsen Tiel en Culemborg, met allerlei gezellige kidsproof koffie- lunch- en dineradresjes! Of lekker varen langs de kronkelige rivier, maar ook het landelijke, zoals de uitgestrekte fruitboomgaarden met hun prachtige bloesem. Op deze manier komen cultuurhistorie en natuur op een mooie manier samen. Je hoeft je hier echt nooit te vervelen!
Bekijk hier de activiteiten
Vrijetijdkrant gemist?
Bekijk onze laatste edities van de krant online.
Nooit meer een evenement missen?
Maak je eigen profiel en blijf op de hoogte van evenementen uit jouw regio en interesse.












