Het Flevolands Archief zoekt vrijwilligers!
25 augustus 2021
Het Flevolands Archief is een archief dat zowel voor het grote publiek als voor de deelnemers in de Gemeenschappelijke Regeling (het Rijk, provincie Flevoland, de gemeenten Dronten, Lelystad, Urk en Zeewolde en Waterschap Zuiderzeeland) een betrouwbare en laagdrempelige partner is in het beheer en beschikbaar stellen van archieven in de provincie Flevoland.
Project: Dijken van Polders
Voor het project 'Dijken van Polders' zoekt Het Flevolands Archief vrijwilligers. Op het forum Vele Handen is Het Flevolands Archief bezig met het project 'Dijken van Polders'. Samen verzamelen wij de historie met foto's, tekeningen en meer.
Op zoek naar de verhalen achter de beelden
Het Flevolands Archief wil met het project 'Dijken van Polders' samen met de mensen thuis foto’s uit de collectie van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders en rechtsvoorgangers makkelijk doorzoekbaar maken. De fotocollectie laat zien hoe het leven in de nieuwe polders was en laat ook de werkzaamheden van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders (RIJP) zien. De RIJP was ook actief bij de Lauwerszee en in Zeeland. De foto’s beslaan de periode van 1916 tot en met 1991. Mensen kunnen vanuit huis, achter de eigen computer en in hun eigen tijd gegevens toevoegen aan de gegevens die HFA al bij de foto’s geplaatst heeft. Op deze manier kunnen de foto’s straks makkelijker teruggevonden worden op de website van het archief.
Meehelpen?
Iedereen kan meedoen vanuit huis. Een account bij het Vele Handen platform (waar dit project een onderdeel van is) is het enige dat nodig is. Een account aanmaken kan via: https://velehanden.nl/account/gebruiker/aanmelden. Daarna kan men zich inschrijven voor deelname aan Dijken van Polders. Het Flevolands Archief waardeert alle hulp van vrijwilligers.
Bron: Het Flevolands Archief