Walburgiskerk en Librije
terug naar overzicht
Zie website voor openingstijden
Zutphen
Klik hier voor de website
Walburgiskerk en Librije in Zutphen
De Walburgiskerk geldt als een van de 10 grootste en mooiste kerken in Nederland. Gebouwd op restanten van de Romaanse kerk, gebouwd in de 11e eeuw door de bisschop van Utrecht naar het model van andere Utrechtse kerken. Boven het huidige koor en de wanden van de transepten zijn daar nog delen van bewaard gebleven. Er is een unieke collectie mooi gerestaureerde gewelf-, pilaar- en wandschilderingen. Op de gotische kaarsenkroon gebeuren allerlei bijzondere, soms geheimzinnige dingen waarbij de hoofdrol is weggelegd voor de eenhoorn.
De Librije is een openbare leeszaal uit de zestiende eeuw en een van de oudste bibliotheken van Nederland. Een gids vertelt graag meer over de historie van de Librije. Daarnaast zijn bijna het hele jaar door boeiende orgelconcerten in de Walburgiskerk te horen.
Adres: Kerkhof 3 in Zutphen
Openingstijden:
- maart t/m oktober van dinsdag t/m zaterdag 11.00 tot 17.00 uur
- november t/m februari van dinsdag t/m zaterdag 11.00 tot 15.00 uur
Zie voor actuele openingstijden www.walburgiskerk.nl
Website: www.walburgiskerk.nl
Entree:
- Bezoek alleen kerk: Volwassenen € 4,00 kinderen gratis
- Rondleiding kerk en Librije: Volwassenen € 8,00 kinderen € 4,00
- Zie voor alle entreetarieven www.walburgiskerk.nl
Rolstoeltoegankelijk: Ja (alleen kerk)
Rondleiding/excursie te boeken: Ja, een rondleiding duurt ongeveer 40 minuten
Kinderprogramma: Voor kinderen hebben wij leuke speurkaarten
Souvenirwinkel aanwezig: Ja
Abonnement mogelijk: Nee
Tijdelijke exposities: Ja
Toegang met Museumkaart: Nee
Gratis parkeren: Nee
Audiotour mogelijk: Ja
Honden toegestaan: Nee
De leukste uitjes met kinderen in de Betuwe
De Betuwe ligt precies tussen onze drie regio’s Utrecht, Nijmegen en Den Bosch in. Het leuke aan de Betuwe is de veelzijdigheid. Zoals de historische plaatsen Tiel en Culemborg, met allerlei gezellige kidsproof koffie- lunch- en dineradresjes! Of lekker varen langs de kronkelige rivier, maar ook het landelijke, zoals de uitgestrekte fruitboomgaarden met hun prachtige bloesem. Op deze manier komen cultuurhistorie en natuur op een mooie manier samen. Je hoeft je hier echt nooit te vervelen!
Bekijk hier de activiteiten
Vacature: Freelance tekstschrijver
Heb jij iets te veel vrije tijd en wil je die tijd graag vullen met schrijven over leuke dingen voor je vrije tijd? Dat komt goed uit. Vrijetijdkrant zoekt een freelance tekstschrijver, die zijn schrijfskills graag wil inzetten in de evenementenwereld.
Bekijk de vacature

Vrijetijdkrant gemist?
Bekijk onze laatste edities van de krant online.
Nooit meer een evenement missen?
Maak je eigen profiel en blijf op de hoogte van evenementen uit jouw regio en interesse.