't Veluws Zandsculpturenfestijn
terug naar overzicht
Van 10 februari 2021 tot 30 oktober 2021
Oude Barnevelderweg 5
Garderen
-
10:00 tot 17:30 uur
Klik hier voor de website
“75 jaar Bevrijding” bij ’t Veluws Zandsculpturenfestijn Op zoek naar een leuk dagje uit? Kom dan naar ’t Veluws Zandsculpturenfestijn dat ook dit jaar in het teken staat van ’75 Jaar Bevrijding’. Nu met extra expositie over het dagelijkse leven in de oorlog. Terug in de tijd tijdens deze editie van ’t Veluws Zandsculpturenfestijn ga je terug in de tijd van de Tweede Wereldoorlog. Alles is aangekleed in de stijl van toen, van muziek tot decoraties. Je waant je echt in de oorlogsjaren. Bij binnenkomst staat u meteen een indrukwekkend schouwspel te wachten, waarin D-Day wordt uitgebeeld, want 6 juni 1944 was de dag van de geallieerde landingen op de stranden van Normandië. Dit is het begin van je wandelroute langs de ruim 100 zandsculpturen. Pearl Harbor De ‘aanval op Pearl Harbor’ is één van de meest imposante bouwwerken van deze editie in Garderen. Het bouwwerk is maar liefst 11 meter lang en bijna 5 meter hoog! Vanuit de lucht kijk je op de haven van het eiland, terwijl Japanse gevechtsvliegtuigen een ware slachting aanrichten. Het slagschip de USS Arizona, waarvan 1177 opvarenden om het leven kwamen, maakt de meeste indruk. Aan elk detail is gedacht. Vrijwel hetzelfde geldt voor de befaamde Zero’s die hun aanval inzetten, met aan de rechterzijde een close-up van een cockpit met gevechtspiloot. Extra expositie. Om nieuwe bezoekers te trekken en ook de bestaande nog een keer te lokken is in december het zandsculpturenfestijn uitgebreid met diorama’s die het dagelijkse leven in de oorlog verbeelden. Elk oorlogsjaar komt aan bod. Mensen denken dat het in de oorlog alleen vechten was, maar de gevechten duurden slechts enkele dagen. Daarna ging het “gewone” leven ook door. De diorama’s beelden verschillende scenes uit, de slag om Rotterdam, verderop trekt een lange stoet mensen langs de boerderijen en ook Amsterdam met de “Tabaksfabriek” en bakkerij “Den Soeten Inval”. Er is veel te zien en erg indrukwekkend ook. Openingstijden ’t Veluws Zandsculpturenfestijn met het binnen- en buitenterrein is geopend van maandag t/m zaterdag geopend van 10.00 tot 17.30 uur (zondag gesloten). LET OP! Op dit moment is het verplicht vooraf kaartjes op datum te kopen via onze website www.zandsculpturen.nl
Herinnering
Stuur mij een herinnering een week voordat dit evenement plaatsvindt:
Toerist in eigen regio - Steden-Driehoek
15 APRIL 2021 - Ronnie Tober, succesvol zanger & entertainer, woonde bijna vijfendertig jaar in Apeldoorn. Inmiddels woont hij in Bennekom maar hij mist de stad nog steeds: een terrasje pakken op het Raadhuisplein, wandelen door een zee van krokussen in het Oranjepark of zwemmen in Recreatiegebied Bussloo. Het zijn stuk voor stuk mooie herinneringen. Benieuwd waaraan Tober ooit met de realityshow ‘De Veerkampjes’ een bezoek bracht of welke plek zijn favoriet is voor het maken van persfoto’s? Lees Tobers favoriete plekken en uittips op onze website. Tober besluit: “De Steden Driehoek is in één woord: geweldig!”
Lees het volledige artikel >>>

Vrijetijdkrant gemist?
Bekijk onze laatste edities van de krant online.
Nooit meer een evenement missen?
Maak je eigen profiel en blijf op de hoogte van evenementen uit jouw regio en interesse.
Volg ons op
En blijf op de hoogte van het laatste nieuws van de Vrijetijdkrant en vele tips voor een leuk dagje uit bij jou in de regio!